skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Собраниската Комисија утре ќе ја започне дебатата по уставните амандмани
Со дополнителни докази на одбраната продолжува судењето за „27 април“
Трајковски по посетата на Груевски во Будимпешта, без коментар пред денешното рочиште за насилството во Центар
Во Врховен расправа по жалбата на Митриновски околу неговото разрешување
Мицоткаис до Ципрас: Не ја спасивте Македонија, туку отстапивте македонска националност и јазик
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Брзата помош на Неуромедика не пристигнува – се повеќе пациенти изневерени од приватната клиника

Брзата помош на Неуромедика не пристигнува – се повеќе пациенти изневерени од приватната клиника
  • 23.09.2018

Дали скапите приватни болници гарантираат и навремена интервенција во итни случаи – вакво прашање вечерва се наметна откако вознемирен гледач се јави во нашата редакција.

Гледачот кој побара да остане анонимен тврди дека вечерва со големи болки и во состојба на несвестица бил оставен да го чека докторот од приватната болница Неуромедика. Нашиот гледач вели дека е редовен пациент на болницата и дека не може да поверува во каква состојба го оставиле да чека. Се јавил во болницата со големи болки во 20 часот, а му кажале дека помошта ќе пристигне до 21 часот. Во меѓувреме неговата здравствена состојба постојано се влошувала, а возилото со медицинска помош не пристигнало до 21 часот.

Гледачот вели дека над 30 пати ѕвонел во болницата, но никој не одговарал. Во меѓувреме лицето кое било задолжено за рецепцијата им кажало дека не знае кој доктор бил испратен да интервенира. Половина час подоцна, членови на неговото семејство со семејното возило го однеле човекот во Систина каде неговата здравствена состојба била стабилизирана.

Дури пред 23 часот добил повик од Неуромедика за да го прашаат дали се уште му е потребна медицинска помош.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top