skip to Main Content

Боки 13 модна икона пред светските модни икони (ФОТО)

Боки 13 модна икона пред светските модни икони (ФОТО)
  • 09.05.2018

Во понеделникот се одржа спектаклуарниот настан „Мит Гала“ во Њујорк, каде продефилираа преку стотина најпознати личности од светот на музиката, глумата, спортот, а меѓу нив присутни беа и доста познати тв-лица.

Овогодишната свеченост го потенцираше влијанието на католицизмот врз модата, па така голем број од ѕвездите кои беа присутни на овој настан своите стајлинзи ги базираа на темата „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination“.

 

Но, она што успеавме да го откриеме е тоа дека сопственикот на телевизијата „1ТВ“, Бојан Јовановски на својот профил на Инстаграм има фотографија направена на 19.08 минатата година, а на која позира во креација на „Долче и Габана“ каде во преден план е деталот кој пред два дена беше главна тема на присутните на „Мит Гала“ настанот.

Back To Top