skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Ампутирана ногата на 20-годишната девојка што беше тешко повредена во автобуската несреќа

Ампутирана ногата на 20-годишната девојка што беше тешко повредена во автобуската несреќа
  • 15.02.2019

По консултацијата на лекарскиот конзулиум, ампутирана и е ногата на 20-годишната девојка која во животнозагрозувачка состојба беше примена во болницата „8 Септември“ по трагичната автобуска несреќа.

Во болницата шест пациенти се и натаму во тешка состојба, од кои четворица на КАРИЛ со тешки повреди на абдомен и глава. Хоспитализирани се уште 28 повредени, а 6 се пуштени на домашно лекување.

Ноќеска биле оперирани-15 годишно момче и 40 годишен повреден. На клиниката двјаца се на респираторни машини со повреди на главата.

Во автобуската несреќа што се случи пред два дена кај Ласкарци загинаа 14 патници. Вчера заврши идентификацијата на загинатите.

Back To Top