skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Ампутирана ногата на 20-годишната девојка што беше тешко повредена во автобуската несреќа

Ампутирана ногата на 20-годишната девојка што беше тешко повредена во автобуската несреќа
  • 15.02.2019

По консултацијата на лекарскиот конзулиум, ампутирана и е ногата на 20-годишната девојка која во животнозагрозувачка состојба беше примена во болницата „8 Септември“ по трагичната автобуска несреќа.

Во болницата шест пациенти се и натаму во тешка состојба, од кои четворица на КАРИЛ со тешки повреди на абдомен и глава. Хоспитализирани се уште 28 повредени, а 6 се пуштени на домашно лекување.

Ноќеска биле оперирани-15 годишно момче и 40 годишен повреден. На клиниката двјаца се на респираторни машини со повреди на главата.

Во автобуската несреќа што се случи пред два дена кај Ласкарци загинаа 14 патници. Вчера заврши идентификацијата на загинатите.

Back To Top