skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Адеми до поддржувачите на Река: Ако не гласате за Стево, ќе го предадете концептот за НАТО и ЕУ на професорот Река

Адеми до поддржувачите на Река: Ако не гласате за Стево, ќе го предадете концептот за НАТО и ЕУ на професорот Река
  • 24.04.2019

На граѓанската трибина организирана од СДСМ и коалицијата која го поддржува Пендаровски, вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од Тетово, Едмонд Адеми, кој упати порака до оние што гласаа за Река: „Ако не гласате за Стево, ќе го предадете концептот на професорот Река, а тој е нашата земја да биде членка на ЕУ и членка на НАТО.

Со бојкот или со не излегување на избори ја казнувате државата и ја казнувате иднината на сите деца и граѓани. На 5ти мај потребно е масовно да излеземе на избори и да го избереме петтиот претседател на РСМ стево Пендаровски!“ порача Адеми.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top