skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Приватна тура во Лувр за 30,000 евра

Приватна тура во Лувр за 30,000 евра
  • 11.01.2019

Музејот Лувр во Париз е еден од најпосетените во светот, со огромни бројки на туристи кои ги разгледуваат изложените уметнички дела секој ден.

За оние кои би сакале да го избегнат метежот постои можност за приватна тура на музејот што би чинела 30,000 евра и би вклучувала до четири лица, огромна сума доколку се спореди со картата за еден обичен посетител која чини 15 евра.

Приватната тура трае 90 минути и е понуда на туристичка агенција од Париз, кои нудат луксузни патувања низ Европа.

Идејата за една ваква понуда беше популизирана откако музичките ѕвезди Бионсе и Џеј Зи направија видео спот во музејот, што според податоците на Лувр, ја зголемил неговата посета за 2 милиони од 2017 година.

Back To Top