skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Груевски останува во Будимпешта
Шекеринска во Брисел: Билатерални средби со министри за одбрана на НАТО земји
Ексклузивно интервју со Бојан Јовановски – петок 21:00 во Отворено Студио 1
Презентација на втор мониторинг извештај за работата на Државното правобранителство- „Заедно во борба против корупција“
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Од 12 до 14 октомври ќе се одржи „Taste Ohrid 2018“

Од 12 до 14 октомври ќе се одржи „Taste Ohrid 2018“
  • 11.10.2018

Пд 12 до 14 октомври во Охрид ќе се одржи манифестацијата „Taste Ohrid 2018“, а целта на настанот е да се се претстави градот во едно поинакво светло.

Главен гостин е италијанскиот шеф со Мишелин ѕвезда, Џорџо Дијана, а меѓу другите гостински готвачи кои ќе ја збогатат гастрономската понуда се и српскиот шеф Ѓорѓе Крстиќ и романскиот шеф Раду Зарнеску. Покрај гостите, учество ќе земат македонските шефови Дејан Карапеев. Даниел Санџаковски и Никола Ангеловски.

Целиот разговор со  Александар Јовановски,  од туристички кластер за југозападна Македонија и организатор, околу манифестацијата и едукативниот дел, можете да го погледнете во видеото.

Back To Top