Coming soon
Coming soon
Coming soon
skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Собраниската Комисија утре ќе ја започне дебатата по уставните амандмани
Со дополнителни докази на одбраната продолжува судењето за „27 април“
Трајковски по посетата на Груевски во Будимпешта, без коментар пред денешното рочиште за насилството во Центар
Во Врховен расправа по жалбата на Митриновски околу неговото разрешување
Мицоткаис до Ципрас: Не ја спасивте Македонија, туку отстапивте македонска националност и јазик
Гутереш: Преспанскиот договор е пример за мирно решавање спорови
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Од 12 до 14 октомври ќе се одржи „Taste Ohrid 2018“

Од 12 до 14 октомври ќе се одржи „Taste Ohrid 2018“
  • 11.10.2018

Пд 12 до 14 октомври во Охрид ќе се одржи манифестацијата „Taste Ohrid 2018“, а целта на настанот е да се се претстави градот во едно поинакво светло.

Главен гостин е италијанскиот шеф со Мишелин ѕвезда, Џорџо Дијана, а меѓу другите гостински готвачи кои ќе ја збогатат гастрономската понуда се и српскиот шеф Ѓорѓе Крстиќ и романскиот шеф Раду Зарнеску. Покрај гостите, учество ќе земат македонските шефови Дејан Карапеев. Даниел Санџаковски и Никола Ангеловски.

Целиот разговор со  Александар Јовановски,  од туристички кластер за југозападна Македонија и организатор, околу манифестацијата и едукативниот дел, можете да го погледнете во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top