skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

„Исцелител“ е светлатa точка и во претходната и оваа година: Актерот Веселинов во Отворено Студио 1

„Исцелител“ е светлатa точка и во претходната и оваа година: Актерот Веселинов во Отворено Студио 1
  • 31.12.2018

Еден од главните јунаци на филмот „Исцелител“ Благоја Веселинов гостуваше во Отвореното Студио на 1ТВ од скопскиот плоштад, каде ги сумираше резултатите од годината која полека ја испраќаме, како на приватен, така и на професионален план.

„Ако го немаше Исцелител оваа година ќе останевме само на лошите работи. 2018 за многу од луѓето кои се мои блиски пријатели и познаници беше лоша година за живеење. Но, да не беше Исцелител ќе останевме само на тоа. Исцелител е светлата точка и во претходната и оваа година и мислам дека ги помина сите граници на нашите очекувања“, рече Веселинов.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Back To Top