Coming soon
Coming soon
Coming soon
skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Река прв поднесе кандидатура, до утре на полноќ и Пендаровски и Силјановска
За претседателските избори во странство ќе може да гласаат вкупно 1.782 граѓани во 32 ДКП-а
Во петок нов обид за договор за иднината на СЈО, опозицијата подготвува амандмани
Судењето за „Маџар Телеком“ продолжува на 27 март
Антикорупциска отвори предмети за Матка и за предизборни вработувања во АВМУ
Заев: Низ дијалог до решение за религиозниот објект во центарот на Охрид
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Изложба на фотографии од Самир Љума

Изложба на фотографии од Самир Љума
  • 08.11.2018

На отворањето на 17. Фестивал на европски филм „Синедејс“ вечер во Младинскиот културен центар ќе биде отворена и изложба на фотографии од Самир Љума, насловена „Филм“.

– Со фотографија Љума почнал да се занимава сосема случајно, како што и ја направил фотографијата за постерот за „Панкот не е мртов“ на Владимир Блажевски. И тоа му е прва од низа фотки од снимања каде што работел ангажмани од волонтер, до асистент на камера, до клапер, до директор на фотографија, до продуцент, па сега веќе и до извршен продуцент, соопшти МКЦ.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top