Coming soon
Coming soon
Coming soon
skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Базар на ракотворци пред Св. Трифун и Денот на вљубените

Базар на ракотворци пред Св. Трифун и Денот на вљубените
  • 08.02.2019

Во пресрет на Денот на вљубените и празникот Св. Трифун, креативците од Институтот за развој на креативниот и иновативниот потенцијал кај младите и возрасните Creative Macedonia организираат базар за вљубениците во рачната изработка.

20-ина занаетчии и ракотворци ќе ги изложат своите производи и нивната приказна, мотивација и инспирација за уникатите кои тие ги создаваат.

Базарот ќе биде и од хуманитарен карактер, со можност за донации за цели за кои информации ќе дадат дел од учесниците.

Love Made Bazaar ќе се одржи на 9 и 10 февруари во просториите на Creative Macedonia, од 12 до 18 часот, а целта е зачувување на традиционалното занаетчиство и приближување на ракотворците до граѓаните.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top