skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Базар на ракотворци пред Св. Трифун и Денот на вљубените

Базар на ракотворци пред Св. Трифун и Денот на вљубените
  • 08.02.2019

Во пресрет на Денот на вљубените и празникот Св. Трифун, креативците од Институтот за развој на креативниот и иновативниот потенцијал кај младите и возрасните Creative Macedonia организираат базар за вљубениците во рачната изработка.

20-ина занаетчии и ракотворци ќе ги изложат своите производи и нивната приказна, мотивација и инспирација за уникатите кои тие ги создаваат.

Базарот ќе биде и од хуманитарен карактер, со можност за донации за цели за кои информации ќе дадат дел од учесниците.

Love Made Bazaar ќе се одржи на 9 и 10 февруари во просториите на Creative Macedonia, од 12 до 18 часот, а целта е зачувување на традиционалното занаетчиство и приближување на ракотворците до граѓаните.

Back To Top