skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Главен и одговорен уредник

Ацо Кабранов 

Уредник

Гордана Дувњак

Александар Чомовски

Сашо Орданоски

Борјан Јовановски

Јадранка Костова

Анета Кочишки

Редакција:

Влатко Чаловски

Весна Велкова – Тодоровска

Елена Џугуманова

Дамјан Варошлија

Христијан Баневски

Јана Јосифоска

Игор Стефановски

Антонио Крстевски

Искра Опетческа

Лепа Џундева

Александар Петрески

Ивана Салтировска

Бојана Нојиќ

Тиана Станковиќ

Кристина Атовска

Елена Милошевска

Дејан Андоновиќ

Ива Трајковска

Слаѓан Ивковиќ

Дамјан Николовски

Васко Спасоски

Николина Славковска

Стефан Лазаров

Кристина Весиќ

Зоран Василевски

Надворешни соработници – водители

Тијана Дапчевиќ

Наташа Мешковска

Сергеј Варошлија

 

 

 

 

Back To Top